Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Sycylia 2011    Panarea - witamy w Grecji!

Panarea - witamy w Grecji!

Włochy
Włochy, Panarea

O ile z Milazzo na Lipari i Vulcano jest bardzo dużo wodolotów w ciągu dnia, to na Panareę i Stromboli niewiele (czasem dwa rejsy dziennie), wykupiliśmy więc wycieczkę wcześniej przez internet.
Bardziej interesowało nas Stromboli, Panarea była po prostu w programie rejsu, a tu spotkała nas wielka niespodzianka - Panarea okazała się perełką Wysp Eolskch!

Panarea to najmniejsza wysepka archipelagu (3 x 1,5 km), widać na niej wyraźnie greckie wpływy. Na łagodnych zboczach wyspy jej mieszkańcy żyją w zadbanych białych domach, zdobionych niebieskimi okiennicami i drzwiami. Spacer uliczkami Panarei to poezja, co chwilę zza biało-niebieskich domków wyłania się morze z wystającymi ponad taflę skałami.
Na wyspie jest bardzo cicho, w zasadzie nie ma tu samochodów, jedynie kilka meleksów, skuterów albo trójkołowców. Jest tu też bardzo spokojnie, można wypocząć. Choć być może za miesiąc-dwa będzie tutaj zupełnie inaczej, gwarno i tłoczno. Bo podobno na Panareę ściągają gwiazdy i celebryci z całego świata, co potwierdza nam Polka mieszkająca tu od lat, którą spotkaliśmy przypadkiem w sklepie spożywczym (chyba jednym z kilku na całej wyspie!).

zula - 2011-05-13 23:03
Piękne miejsce !!!

BoRa
BoRa - 2011-05-13 23:18
Bardzo urokliwe i jakże inne od poprzednich zdjęć. Czy to jeszcze Włochy czy już Grecja?

mirka66 - 2011-05-14 07:44
Piekne i przypomina mi Santorini.

blondynka
blondynka - 2011-05-14 10:38
Jeszcze nie byłam w Grecji, ale tak właśnie ją sobie wyobrażam. Panarea zupełnie nie przypomina Włoch.

zakopianczyk1
zakopianczyk1 - 2011-05-26 17:53
Uuuuuaaaaaa!!!! B ajka!! Miodzio!!!

blondynka
Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015