Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Madera - wieczna wiosna    Machico - mmm... festiwal kulinarny

Machico - mmm... festiwal kulinarny

Portugal
Portugal, Machico

Do Machico przyjechaliśmy, bo w internecie trafiłam na informację, że odbywa się tu właśnie festiwal kulinarny. Sama miejscowość jest bardzo atrakcyjnie położona, nad samym oceanem, w otoczeniu gór. Jak na Maderę to ma całkiem dużą plażę.
Festiwal odbywał się na nadmorskiej (nadoceanicznej?) promenadzie. Skusiliśmy się na lokalne specjały rybne i owoce morze. Próbowaliśmy, co się dało: sałatkę z marynowanej ośmiornicy, grillowane krewetki, rybki smażone w głębokim tłuszczu (coś przepysznego) oraz hit wyjazdu, czyli lapas.
Lapas to skałoczepy, rodzaj ślimaka, choć bardziej wyglądał na małże. Smaży się na patelni zanurzonej krótko w głębokim tłuszczu, podaje takie prosto z patelni, skropione cytryną.Jest to mega gorące i mega pyszne!! Warto pytać o lapas w restauracjach - w karcie nie zawsze mają mają napisane, być może to danie sezonowe lub zależne od połowu danego dnia.

Eugene
Eugene - 2015-05-12 09:03
Festiwal owoców morza....

blondynka
blondynka - 2015-05-12 18:10
Festiwal miał dwa rodzaje kuchni - rybną i mięsną. W tym klimacie i takich okolicznościach przyrody, jakoś na mięsko nie mieliśmy ochoty i poszliśmy w owoce morza. Warto!

blondynka
Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015