Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Włoski weekend z Wezuwiuszem i Capri    Capri

Capri

Włochy
Włochy, Capri Island

Ze Neapolu na Carpi można się dostać promem, odpływają w sezonie co ok. 20 minut z Molo Beverello (naprzeciwko Castel Nuovo). Biletów nie trzeba wcześniej kupować, wystarczy przed wypłynięciem w kasie. Bilety kosztują 19 euro za osobę w jedną stronę. Na Carpi płynie się ok. godzinę.

Zwiedzanie Capri rozpoczynamy od spaceru po porcie wśród kolorowych łódek, sklepików z pamiątkami i prawdziwymi TŁUMAMI turystów. Z portu kolejką (coś takiego typu jak na Gubałówkę) można się dostać do miejscowości Capri (jest jeszcze druga miejscowość - Anacapri, do której można dojechać autobusem z portu).
Maleńka miejscowość Capri pełna jest turystów. Wszystko tutaj jest też pod turystów stworzone. Na każdym kroku taksówki, sklepy, restauracje, pamiątki. Jak to wyspie, mało bankomatów. W centrum znaleźliśmy dwa - pierwszy zepsuty, do drugiego stało się w kolejne 20 minut... Ale Capri ma swój urok:-) Atmosferę miasteczka bez samochodów, ciasne uliczki, białe domki, piękne widoki na morze i skały.

Po wizycie w Capri wracamy do portu i udajemy się w rejs dookoła wyspy. Rejsów, różnych ich wersji i naganiaczy jest tu pełno. Można też wynająć łódź na godziny. Zdecydowaliśmy się na rejs dookoła całej wyspy z opłynięciem Faraglioni (wielkie, charakterystyczne skały wystające z wody) i wejściem do Grotta Azzurra. Taki rejs kosztuje 17 euro (+wstęp do Groty 12,5 euro) i trwa 2-2,5 godziny. Trasy i ceny np. na stronie http://www.motoscafisticapri.com/.
Grotta Azzura, zwana też Blue Gtrotto to największa atrakcja wyspy. Do "Niebieskiej Groty" wpływa się w maleńkiej łódeczce, leżąc na jej dnie, ponieważ wejście do groty położone jest bardzo nisko nad lustrem wody. Cała tajemnica groty polega na tym, że woda w jej wnętrzu jest oświetlana poprzez światło słoneczne dostaje się do przez wodę. Dzięki temu ma ona lazurowy odcień.

mirka66 - 2013-08-14 09:04
Ale zazdroszcze.Mnie braklo czasu na Capri.Ale kiedys znow musze tam jechac.Sliczne zdjecia.

blondynka - 2013-08-14 16:52
Dziękuję!!! A Capri polecam, fajne miejsce na jednodniową wycieczkę.

Eugene
Eugene - 2014-03-10 21:17
Też polecam, Capri piękna wyspa. Obszedłem całą dookoła.
Wspaniałe zdjęcia.

blondynka - 2014-03-13 16:22
Wow! Gratuluję takiego spaceru! Ja opłynęłam.

Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015