Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Sycylia 2011    Monreale

Monreale

Włochy
Włochy, Monreale

Jakiś cudem udało nam się wyjechać z parkingu wypożyczalni samochodów, choć pierwsze włączenie się do ruchu w Palermo jest wyzwaniem. Nawigacja sprawuje się dobrze, gorzej z nami, bo przebijanie się z pasa na pas i przez niektóre skrzyżowania jest jakąś wyższą szkoły jazdy. Podobno ciężko jeździ się po Włoszech kontynentalnych, ale Palermo to jest dopiero totalny chaos na drodze!
Naprawdę nie wiem, jak udało nam się wyjechać w godzinach popołudniowego szczytu z tego szalonego miasta, ale droga do Monreale jest już zupełnie przyjemna.
Po przyjeździe do Monreale, kierujemy się za strzałkami na parking wielopoziomowy, a następnie udajemy się na zwiedzanie. Miasteczko jest naprawdę malutkie, więc po obejściu kilku ulic w centrum wchodzimy do Duomo. Mozaiki w katedrze robią wrażenie, szczególnie Chrystus błogosławiący w absydzie. Nawy boczne zdobią sceny z Nowego i Starego Testamentu. W zasadzie całe wnętrze Duomo pokryte jest mozaikami. Na 15 minut przed zamknięciem udaje nam się jeszcze wejść na wieżę, skąd można podziwiać nie tylko słynne krużganki na dziedzińcu katedry, ale też wspaniały widok na Palermo.

zakopianczyk1
zakopianczyk1 - 2011-05-26 17:37
Super wyjazd! Extra zdjęcia! Ile płaciliście za wynajem auta i z jakiej strony? Pozdr

blondynka
blondynka - 2011-05-26 18:20
Ok. 210 euro w Europcar, ale rezerwację robiliśmy przez internet przez stronę pośrednika www.autoeurope.pl - wychodziły nizsze ceny.

blondynka
Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015