Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Praga & Budapeszt    Budapeszt

Budapeszt

Węgry
Węgry, Budapest

Szukamy hostelu, w którym już kiedyś spaliśmy, a tu niespodzianka już na początku pobytu nad Dunajem - zmiana organizacji ruchu w centrum. Uliczki jednokierunkowe nadal są jednokierunkowe, ale w drugą stronę :-) Nawigacja gubi się oczywiście nawet z nami :-)

Zaczynamy od wzgórza zamkowego i zwiedzania tutejszego muzeum wina, przy okazji degustujemy tutaj to, co na Węgrzech najlepsze - tutejsze wina na czele z tokajem.
Ze znajdujacych się może pół kilometra od zamku Baszt Rybackich podziwiamy piękną panoramę Budepesztu. Cudowny widok na Dunaj i jego mosty, Wyspę św. Małgorzaty oraz Peszt z Parlamentem i Bazyliką św. Stefana.

Równie wspaniały widok rozciąga się ze Wzgórza Gellerta, która jest chyba punktem obowiązkowym każdej wycieczki przyjeżdżającej do Budapesztu. Tutaj z kolei warto zwiedzić cytadelę.

Po intensywnym zwiedzaniu spędzamy wieczór w starej części Pesztu, jedząc kolację na jej reprezentacyjnym deptaku - Vaci utca.

mirka66 - 2011-01-20 07:03
Budapeszt jest piekny.Lubie to miasto.

BPE
BPE - 2011-01-20 09:05
ja przeciwnie....mam tak złe wspomnienia, że przyćmiły całkowicie urok tego miasta....jak to wiele zalezy od tego z kim się jest i w jakich okolicznościach....

zula - 2011-01-20 09:14
Śliczne zdjęcia bo wiem przecież ,że w grudniu nie jest tak prosto fotografowć !
A Budapeszt- uwielbiam ...tęsknię i bywałam wielokrotnie lecz było to bardzo dawno...może powrócę?
pozdrawiam i dziękuje za wspomnienia !

blondynka - 2011-01-20 21:20
Faktycznie zdjęcia się udały bo trafiliśmy idealnie w pogodę, jak na zimę naprawdę super.

mirka66 - 2011-05-15 11:52
Mam pytanie.Czy wejscie na Baszte Rybacka jest platne?

blondynka - 2011-05-18 17:00
Jest płatny, ale tylko na niewielką część baszt, większość jest bezpłatna. I nie ma wg mnie sensu kupować biletów na tą płatną część, bo z ogólnodostępnych miejsc widok jest dokładnie taki sam :)

Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015