Geoblog.pl    blondynka    Podróże    Węgry - październik 2010    Kékestető - najwyższy szczyt Węgier

Kékestető - najwyższy szczyt Węgier

Węgry
Węgry, Kékestető

Przejeżdżamy przez miasteczko Mátraháza, która w przewodniku określana jest mianem górskiego miasteczka i górskiego centrum regionu. W rzeczywistości nie ma tu nic szczególnego, kilka budek z jedzeniem i pamiątkami. Ale jest tu też zjazd na Kékestető - najwyższy szczyt Węgier o wysokości 1014 m n.p.m.

Można się zdziwić, że na najwyższy szczyt w kraju wjeżdża się samochodem, no ale góra nie jest przecież zbyt wysoka, o 100 metrów niższa choćby od naszej Jaworzyny Krynickiej. Widok ze szczytu jest bardzo nieszczególny. Góra jest porośnięta gęstym lasem i w zasadzie niewiele można dostrzec. Na samym szczycie znajduje się stacja telewizyjna, kilka barów, stacja narciarska. Jest też pomalowany w węgierskie barwy narodowe głaz oznaczający, że oto właśnie na najżywszym szczycie Węgier. Na szczycie znajduje się też coś na kształt miejsca pamięci poświęconego osobom, które zginęły w wypadkach motocyklowych - dlatego w drodze na szczyt mijaliśmy tylu motocyklistów.

milanello80
milanello80 - 2010-10-12 23:30
I mnie Kekesteto raczej rozczarował. Jedyny plus - mogę się pochwalić, że zdobyłem najwyższy szczyt Węgier :)

blondynka
Iwona
zwiedziła 11.5% świata (23 państwa)
Zasoby: 344 wpisy344 302 komentarze302 2738 zdjęć2738 0 plików multimedialnych0

04.06.2015 - 16.06.2015